Akcesoria do drukowania

Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarki HP?

W zasadzie odpowiedź na tak postawione pytanie, powinna brzmieć: Nie. Są jednakże pewne wyjątki, a mianowicie modele urządzeń drukujących, do których nie da się znaleźć wysokiej jakości zamienników. Nawet firmy z wieloletnim doświadczeniem, mogą nie być w stanie stworzyć wybranych zamienników tuszów albo zamienników tonerów. Są to jednakże rzadkie przypadki. 

Skoro kupując tusz do drukarki hp 304 zamiennik możemy zaoszczędzić, to po co w ogóle przepłacać? Niewątpliwie decyzja ostateczna co do tego, jaki tusz do drukarki hp 304 wybierzemy, należy tylko do nas. 

Użycie zamienników, a utracenie gwarancji

Autoryzowane serwisy nierzadko odmawiają nam naprawy gwarancyjnej, zasłaniając się przy tym faktem, iż użyliśmy alternatywny tusz hp 304. Powołują się nierzadko na zapisy w gwarancyjnej karcie.

W zakresie prawa unijnego, nie istnieją żadne podstawy do anulowania gwarancji i odmówienia naprawy – a co za tym idzie – użycie zamiennika, nie może stanowić odmowy gwarancyjnej usługi. 

Podstawę prawną, która chroni użytkowników, stanowi Dyrektywa Rady z dn. 5 kwietnia roku 1993 w sprawie zawarcia nieuczciwych warunków w konsumenckich umowach. 

Niewątpliwie serwisanci będą się zasłaniać zapisami zawartymi w gwarancyjnej karcie, jednakże nie stanowi ona wiążącego aktu prawnego.

Chociaż toczenie walki z serwisami o własne prawa, przypomina nieco walkę z wiatrakami, nie warto jest ustępować. Ostatecznie, możemy poprosić o pomoc Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów. 

Czy zamienniki mogą doprowadzić do uszkodzenia drukarki? 

Nie, bowiem dobre zamienniki tuszy działają identycznie jak oryginalne wkłady do drukarek. Jeśli nawet doszło by do uszkodzenia drukarki na skutek użycia zamienników, wiele firm je oferujących naprawi urządzenie na swój koszt. 

Tusz do drukarki HP 304 zamiennik dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/tusze-hp-304-zamienniki-oryginalne-c-50200011314.html

Możesz również polubić…