sprawne drukarki atramentowe dla każdego
Urządzenia drukujące

Drukarka atramentowa- czy to dobra inwestycja?

sprawne drukarki atramentowe dla każdego

Drukarki atramentowe jeszcze do niedawna stanowiły podstawowe wyposażenie w biurach, czy w większości gospodarstw domowych oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność drukowania dokumentów. Jakiś czas temu zaczęły jednak ustępować miejsca urządzeniom laserowym, które cechują zazwyczaj nieco lepsze parametry, a co za tym idzie, są znacznie droższe. Czy opłaca się jeszcze inwestować w drukarkę atramentową, a jeśli tak, to w jakich przypadkach?

Drukarka atramentowa do domu

Zakup drukarki atramentowej do biura raczej mija się z celem, głównie z uwagi na fakt, że w firmach drukowane są bardzo duże ilości dokumentów czy grafik. Potrzebne jest więc urządzenie, które cechuje się najwyższą wydajnością, a tego rodzaju zalety przypisać można właśnie drukarce laserowej. Nie oznacza to jednak, że drukarka atramentowa nie jest funkcjonalna. Oferuje podobną szybkość wydruku jednej strony, a jakość druku jest zadowalająca, zwłaszcza w przypadku dokumentów. Różnicę widać za to w wydruku fotografii. Z tym zadaniem zdecydowanie lepiej poradzą sobie urządzenia laserowe, szczególnie biorąc pod uwagę wydruk grafik w kolorze.

Drukarki atramentowe- dla kogo?

Kto zatem powinien rozważyć zakup drukarki atramentowej? W związku z tym, że jej koszt nie jest wysoki, będzie dobrym wyborem na użytek domowy. Jej parametry są wystarczające dla uczniów lub studentów, którzy drukują przede wszystkim materiały na zajęcia, referaty i różnego rodzaju ćwiczenia. Przy jej użyciu wydrukujemy również grafiki. Wybierając drukarkę, musimy mieć na względzie koszty eksploatacyjne, czyli przede wszystkim cenę tuszów. Oryginalne tusze nierzadko charakteryzują się przesadnie wysoką ceną, dlatego jeszcze przed zakupem urządzenia drukującego, trzeba sprawdzić, jak przedstawia się ta kwestia.

Możesz również polubić…