Urządzenia drukujące

Drukarka atramentowa – fotograficzna jakość wydruku w twoim domu!

Wynalezienie druku przez Jana Gutenberga w 1450 roku stanowiło jeden z największych przełomów w historii ludzkości. Dzięki temu książki mogły trafić pod strzechy, a literatura przestała być przywilejem tych najbogatszych. Czas produkcji jednego wolumenu spadł z kilku lat do kilku dni, przez co można było obniżyć ceny. Kolejnym krokiem tej rewolucji są drukarki atramentowe, które pozwalają na samodzielny wydruk wybranych dokumentów niskim kosztem.

Dlaczego nie drukarka laserowa?

Tego typu urządzenia wyjścia używa się raczej rzadko. Druk laserowy jest bardziej ekonomiczny, ale tylko przy dużej skali. Drukarka tuszowa kosztuje mniej oraz łatwiej ją kupić w sklepach stacjonarnych. Co więcej, pozwala ona na uzyskanie kolorowych obrazów w wysokiej jakości. W zależności od zastosowanego tuszu uzyskane barwy są żywe, naturalne. Inna technologia wydruku będzie w tym aspekcie droższa i mniej dokładna. 

Drukarka atramentowa w większości działa na kartridże, inaczej nazywane tuszami. Te oryginalne kosztują bardzo dużo, a nie są warte swojej ceny. Niestety wielu producentów stosuje w nich specjalne chipy, które trudno sklonować, a przez to ominięcie zabezpieczeń to bardzo wymagające zadanie. Im starsze urządzenie, tym mniej problemów z zamiennikami. Płacąc za droższy sprzęt, należy się spodziewać, że będzie miał na stałe zamontowane dysze, uzupełniane tylko o zbiorniki z płynem.

Tańsze drukarki atramentowe mają wszystko zintegrowane z wkładem, przez co koszt pojedynczego pojemnika wzrasta. Można próbować samodzielnie je uzupełniać, bo w sieci udostępniono poradniki praktycznie do każdego modelu. Takie próby zaleca się jednak tylko zaawansowanym użytkownikom, którzy robią to świadomie i na własną odpowiedzialność. W przypadku drukarki tuszowej lepiej wybrać wysokiej jakości zamienniki.

Mają one najczęściej gwarancję działania i poprawnego wydruku. Inwestycja w fabryczne tusze opłaca się tylko w przypadku wydruku zdjęć, bo przy przeciętnych zastosowaniach domowych użytkownik nie zauważy różnicy.

Drukarka atramentowa dostępna w tym miejscu.

Możesz również polubić…