Urządzenia drukujące

Drukarka laserowa kolorowa. Jaką wybrać?

Konieczność wykonywania większej ilości kolorowych wydruków zawsze wiąże się z kosztami. Jeśli będą one wykonywane przy użyciu drukarki atramentowej, koszty będą bardzo wysokie. Często bowiem trzeba będzie kupować nowe tusze do drukarki, a to wiąże się z niemałym wydatkiem. Jeśli stoimy przed koniecznością częstego drukowania w kolorze, rozsądnym wyborem jest drukarka laserowa kolorowa. Jaką wybrać?

Drukarka laserowa kolorowa. Kryteria wyboru

Najważniejszym kryterium wyboru powinna być cena tonerów do danej drukarki i ich dostępność. Nie mniej istotne jest również to czy można używać tonerów zamienników. Niektóre drukarki laserowe kolorowe to urządzenia, w których tonery są tak skomplikowane i trudne do ponownego napełniania, że żadna firma produkująca tonery zamienniki nie podejmuje się wytwarzania właśnie takich.

Zamienniki są warte uwagi z oczywistego powodu. Są tańsze od tonerów oryginalnych. Jeśli dane drukarki laserowe kolorowe są urządzeniami do których tonery zamienniki nie są dostępne, warto zastanowić się czy jest warta zakupu. Bardzo często po prostu nie jest. Tonery oryginalne można oczywiście kupić do każdej drukarki laserowej kolorowej, jednak zakup zamienników zawsze jest bardziej opłacalny.

Awaryjność i serwisowanie

Kolorowa drukarka laserowa to znaczny wydatek. Można znaleźć takie, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Podejmując decyzję o zakupie takiej drukarki ,warto sprawdzić jakie są opinie o niej i czy jej serwisowanie nie będzie kłopotliwe. Idealnie jest, jeśli dana kolorowa drukarka laserowa może być naprawiana w pobliskim serwisie. Konieczność wysyłania drukarki do serwisu gdzieś w innym mieście, zawsze bowiem przedłuża czas naprawy, a więc i czas bez drukarki i możliwości wykonywania wydruków.

Jeśli dana drukarka kolorowa laserowa cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników, można ją w razie konieczności oddać do naprawy do pobliskiego serwisu, a same tonery do niej są tanie, śmiało można taką kupować. Z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Możesz również polubić…