Urządzenia drukujące

HP 4535 tusz. Czy warto kupować tusz XL?

HP 4535 tusz dostępny jest w wielu miejscach. Można oczywiście kupować zarówno tusze oryginalne, produkowane przez firmę HP, jak i zamienniki. Tusz do drukarki HP 4535 występuje w dwóch wersjach. Klasyczny i tusz XL. Czy HP 4535 tusz XL jest wart zainteresowania? Czym różni się od klasycznego tuszu?

Więcej tuszu do wykorzystania

Tusz do drukarki HP 4535 w wersji XL wizualnie nie różni się niczym od innych tuszy do tego modelu drukarki. Nie byłoby to nawet sensowne, bowiem inne wymiary pojemnika na tusz mogłyby spowodować problemy z jego zamontowaniem w drukarce.

Pojemnik XL ma po prostu więcej tuszu we wnętrzu, dzięki czemu możliwe jest wykonanie większej ilości wydruków. Z tego powodu HP DeskJet 4535 tusz xl jest oczywiście droższy. Wydawać by się mogło, że jest wart uwagi i opłaca się go kupić. W wielu przypadkach tak jest, wszystko jednak zalezy od tego ile kosztuje HP DeskJet 4535 tusz i o ile więcej płynu jest w środku.

Oryginalne tusze XL

Oryginalne tusze XL zawsze są napełniane ta samą ilością tuszu. Jest go naprawdę sporo i wystarczy na wykonanie bardzo dużej ilości wydruków. Zawsze więc tusze oryginalne – nawet te w wersji XL – są warte uwagi. Niestety cena oryginalnych tuszy jest dość wysoka, a tuszy XL tym bardziej. 

Zawsze więc trzeba szukać w kilku miejscach i kupować tam, gdzie jest zauważalnie taniej. I tusz do HP 4535  można w ten sposób kupić nie wydając zbyt wiele

Zamienniki XL

Zamienniki XL są rzecz jasna tańsze od tuszy oryginalnych. Warto jednak mieć świadomość, że dopisek XL nie oznacza, że w każdym zamienniku będzie dużo więcej tuszu. Nierzadko firmy wytwarzające zamienniki nie napełniają tuszy XL do maksymalnego poziomu.

Klient kupuje taki zamiennik w przekonaniu, że wystarczy na długo, szybko jednak okazuje się, ze tusz w pojemniku się skończył i wymaga wymiany. Decydując się na zamienniki XL zawsze warto stawiać na te, które są produkowane przez znane, dobre firmy. Można bowiem mieć pewność, że zamiennik z takiej firmy rzeczywiście będzie miał w sobie sporo tuszu, który wystarczy na niemałą ilość wydruków.

Możesz również polubić…