toner do drukarki laserowej
Akcesoria do drukowania

Odpowiedni toner do drukarki laserowej

Użytkownicy drukarek najczęściej decydują się na zakup urządzeń laserowych, ponieważ zapewniają szybkość wydruku oraz dobrą jakość wydrukowanych dokumentów i szczegółowych grafik. Dużą ich zaletę stanowi także wysoka wydajność. Sprawia to, że przy użyciu jednego tonera, wydrukować można nawet kilkaset stron. Niemniej, prędzej czy później przychodzi moment, w którym toner należy wymienić. Jego wybór jest bardzo istotny, ponieważ w dużej mierze to właśnie on odpowiada za jakość. Na który się zdecydować? Zakup musi zostać uzależniony od rodzaju posiadanej drukarki, gdyż montuje się w nich same tonery, bądź połączony bezpośrednio z bębnem.

toner do drukarki laserowej

Które rozwiązanie jest lepsze? Zakup samego tonera jest znacznie tańszy. Niestety w przypadku uszkodzenia bębna, jego wymiana może okazać się zbyt kosztowna, przez co drukarka stanie się bezużyteczna. Warto przy tym wiedzieć, że wymieniając toner wraz z bębnem, możemy liczyć na lepszą jakość wydruku. Tonery nie należą do najtańszych, dlatego jeszcze przed zakupem urządzenia drukującego, warto zorientować się w ich cenie.

Tonery regeneracyjne czy zamienniki?

Tonery oryginalne to nie jedyna grupa produktów, na którą możemy się zdecydować. Do dyspozycji mamy również popularne zamienniki i tonery regeneracyjne. Ten pierwszy typ przygotowywany jest przez zewnętrzne firmy, które często proponują podobną wydajność. Tonery regeneracyjne po wyczerpaniu są czyszczone specjalnymi środkami, a następnie napełniane od nowa. Są zazwyczaj najkorzystniejsze pod względem cenowym, istnieje jednak pewne ryzyko związane z ich ewentualną awarią. Z tego też względu wybór zamienników wydaje się bezpieczniejszy. Pamiętać trzeba jednak, że zamienniki dostosowane są do konkretnych modeli drukarek, żaden z nich nie będzie zatem uniwersalny.

Możesz również polubić…