niezbędne markowe tusze
Akcesoria do drukowania

Tusz do drukarki- jak obniżyć koszt druku?

Zakup materiałów eksploatacyjnych do drukarek to duży koszt, zwłaszcza w biurach, gdzie zachodzi często potrzeba drukowania znacznej ilości dokumentów. Z tego też względu zakup wyłącznie oryginalnych tuszy, wiąże się z wysokimi wydatkami. Istnieje sposób na ich zminimalizowanie, a są nim zamienniki tuszów. Po tego rodzaju rozwiązanie sięga coraz więcej użytkowników drukarek. Czy jest to dobry pomysł i jakie korzyści ze sobą niesie?

niezbędne markowe tusze

Zamienniki tuszów- czy można je stosować?

Zamienniki oryginalnych tuszów, pochodzące od znanych producentów to dobre rozwiązanie, pozwalające na poczynienie znacznych oszczędności. Nierzadko cechują się lepszą wydajnością. Ich stosowanie jest legalne, niemniej może powodować, że ewentualne uszkodzenia sprzętu drukującego nie będą podlegać gwarancji. Wpływy ze sprzedaży oryginalnych kartridży stale maleją, właśnie przez fakt, że użytkownicy drukarek wybierają tańsze zamienniki, dlatego w ten sposób producenci drukarek starają się nakłonić klientów do zakupu oryginalnych produktów.

Do wyboru mamy jeszcze jedno rozwiązanie- kartridże producenta po regeneracji. Wystarczy zanieść wtedy do wybranego punktu kartridż. W ten sposób możemy najwięcej zaoszczędzić lecz jest ryzyko, że po czasie ulegną zniszczeniu.

Różnice w jakości

Oryginalne tusze dedykowane do konkretnych drukarek zapewniają najwyższą jakość wydruku. Z tego względu markowe tusze do drukarki okażą się dobrym wyborem. W przypadku zamienników ta kwestia wygląda nieco inaczej i zależna jest od wielu czynników, m.in. ich producenta. Warto więc przetestować przynajmniej kilka z nich, aby dobrać ten, który spełni nasze oczekiwania. Nie ulega także wątpliwości, że do wydruku grafik i fotografii zdecydowanie lepiej wybierać oryginalne tusze do drukarki.

Możesz również polubić…